Zarábajte cez internet.

Pagerank

Ako zvýšiť svojim stránkam PR

Postarajte sa, aby na stránku viedlo čo najviac odkazov zo stránok, ktoré majú vysoký PR. Inak to nejde.

Odkazom, ktoré vedú na moju stránku, sa hovorí spätné odkazy (asi ako náprotivok k odkazom, ktoré sú na mojej stránke a mieria preč). Spätné odkazy sa získavajú zle, najmä ak máte stránky horšie alebo priemernej kvality.
Najľahšie sa základné spätné odkazy získavajú v katalógoch. Stačí si vyhliadnuť tematickú stránku nejakého katalógu a zaregistrovať do nej ručne URL a popisoch stránky. Čím viac registrácií v rôznych katalógoch, tým lepšie. Akonáhle ale nemá vyhliadnutá stránka katalógu na toolbaru PR aspoň 3, je otázka, či má cenu mať na takej stránke odkaz.

Dobrý nápad je oslovovať spriaznené weby so žiadosťou o výmenu odkazov. Čím menej je na zdrojovej stránke odkazov, tým je odkaz hodnotnejší.

Existujú matematické modely, ktoré ukazujú, ako sa dá vzájomným pre linkovaním stránok na určitých stránkach webu koncentrovať PR z iných stránok. Najčastejšie sa doporučuje mať na každej stránke odkaz na domovskú stránku. Je to jedna z mnohých metód a rozhodne nie je univerzálna, niekedy je dokonca kontraproduktívna (to keď je na hlavnej stránke málo hodnotného obsahu).

Jednoduchým výsledkom modelov je to, že by sa na stránky malo dávať čo najmenej "odkazov preč" mieriacich na cudzie stránky von z webu, aby sa na stránkach koncentroval Page Rank. Podľa mojich výpočtov to ale nie je zas tak podstatné. Je to zbytočné naťahovanie. Oveľa lepšieho výsledku ako odstránením vonkajšieho linku sa dá dosiahnuť pridaním ďalšej stránky s hodnotným (najlepšie unikátnym) obsahom.
Žádné komentáře